Η Ρεάλ άλωσε την Πόλη και ο Εργκίν Αταμάν εξήγησε τι συνέβη και η ομάδα του υπέστη μία μεγάλη ανατροπή.

Αναλυτικά όσα είπε ο Τούρκος προπονητής:

«Συγχαρητήρια στην Ρεάλ και αυτό διότι ελέγξαμε απόλυτα το ματς μέχρι το 36′ αλλά η Ρεάλ δεν τα παράτησε ποτέ. Ειδικά ο Γιουλ έβαλε άρχισε να βάζει δύσκολα σουτ στην τελευταία περίοδο. Στην επίθεση μας έπιασε πανικός στα τελευταία 3-4 λεπτά. Ίσως να πανηγυρίσαμε νωρίς επειδή σταματήσαμε να παίζουμε όπως ξέρουμε.

Αστοχήσαμε σε πολλά ελεύθερα σουτ με τους πάουερ φόργουορντ όπως επίσης και με τον Λάρκιν, ο οποίος είχε 1/7 τρίποντα. Και στη συνέχεια χάσαμε τα πάντα στα τελευταία πέντε λεπτά. Αντίστοιχα η Ρεάλ ευστόχησε στα δικά της σουτ και πήρε τη νίκη. Συγχαρητήρια σ’ εκείνους. Τώρα πρέπει να παίξουμε καλύτερα την Πέμπτη».