Η Ζενίτ επιβεβαίωσε τον κανόνα, πως είναι πιο αποτελεσματική μακριά από την Αγία Πετρούπολη, επικρατώντας της Βαλένθια με 85-72, ανεβαίνοντας κι άλλο στην βαθμολογία.

Η ομάδα της Αγίας Πετρούπολης με εξαίρεση το δεύτερο δκεάλεπτο, είχε τον έλεγχο του αγώνα και μπόρεσε να πάρει την νίκη σε μία δύσκολη έδρα, όπως της Βαλένθια. Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν από νωρίς τις διαθέσεις τους όταν προηγήθηκαν με 12-16 στο πρώτο δεκάλεπτο. Η Βαλένθια αντέδρασε στην δεύτερη περίοδο όταν και κατάφερε να προηγηθεί με 33-26 μετά από ένα επιμέρους σκορ 10-2 επί της Ζενίτ στο 17ο λεπτό. Αλλά οι Ρώσοι είχαν την ψυχραιμία και τις λύσεις στην επίθεση για να αντιδράσουν στο τρίτο δεκάλεπτο, όπου… ροκάνισαν την διαφορά και βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 60-65 στο 30ο λεπτό.

Στην τέταρτη περίοδο η αντίδραση της Βαλένθια δεν ήρθε χάρη στην απόδοση της Ζενίτ που κράτησε το προβάδισμα, το οποίο έφτασε στους 13 πόντους με το τελικό 72-85.

Τα δεκάλεπτα: 12-16, 39-33, 60-65, 72-85.