Ο Ερυθρός Αστέρας δυσκολεύτηκε απέναντι στην Χίμκι, όμως τα έδωσε όλα στο τελευταίο δεκάλεπτο και επικράτησε με 92-81.

Οι Σέρβοι δεν… μπήκαν στο πρώτο δεκάλεπτο, με την Χίμκι να κυριαρχεί και να παίρνει μία διαφορά 7 πόντων με το «παιδικό» 8-15. Οι γηπεδούχοι μπήκαν στον αγώνα στο δεύτερο δεκάλεπτο και άρχισαν να μειώνουν την διαφορά, ενώ στην τρίτη περίοδο κατάφεραν να πάρουν και το προβάδισμα (62-60). Η Χίμκι έδειχνε να μένει από δυνάμεις και αυτό φάνηκε στην τελευταία περίοδο όπου ο Ερυθρός Αστέρας έκανε ότι ήθελε και έφτασε εύκολα στο τελικό 92-81.

Από την ομάδα του Βελιγραδίου ο Λόιντ είχε 22 πόντους, ο Νταβίντοβατς 16 πόντους. Για την Χίμκι ο ΜακΚόλουμ είχε 29 πόντους ενώ ο Μίκι είχε 27 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 8-15, 34-38, 62-60, 92-81.