Η Μακάμπι επιβεβαίωσε τη δύναμη που έχει μέσα στο Τελ Αβίβ και επιβλήθηκε του Ερυθρού Αστέρα με σκορ 89-75.

Πρώτος σκόρερ της «Ομάδας του λαού» ήταν ο Τζάκσον με 16 πόντους, ενώ παραγωγικοί ήταν οι Τάιους με 15, Κέιν με 12 και Κόουλ με 10 πόντους αντίστοιχα. Για τους παίκτες του Ερυθρού Αστέρα καλύτεροι ήταν οι Μπιέλιτσα με 13, Λεσόρτ και Ρότσεστι με 10 πόντους αντίστοιχα ο καθένας.

Δυναμικά μπήκε στον αγώνα η Μακάμπι Τελ Αβίβ, καθώς στο πρώτο δεκάλεπτο είχε το προβάδισμα, ήταν πιο αποτελεσματική και κυρίως στα δίποντα -κάτω από το καλάθι- με σκορ 23-16. Η άμυνα της Μακάμπι ήταν εξαιρετική. Πρώτος σκόρερ ο Τάιους.

Το δεύτερο δεκάλεπτο η Μακάμπι συνέχισε την εξαιρετική της άμυνα, έβρισκε πιο εύκολα πόντους, ανέβαζε ολοένα και περισσότερο τη διαφορά, ενώ οι παίκτες του Ερυθρού Αστέρα υστερούσαν στην άμυνα,  δεν ήταν συγκεντρωμένοι και έτσι αυξήθηκε η διαφορά με σκορ 47-29.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η συνέχεια ήταν κάπως καλύτερη για τους παίκτες του Ερυθρού Αστέρα, οι οποίοι προσπάθησαν να ορθοποδήσουν, όμως τελικά η διαφορά παρέμεινε σε διψήφιο 64-52.

Η Μακάμπι τελικά ολοκλήρωσε τη νίκη της με τη διαφορά στους 14 πόντους.