Η Μακάμπι ήταν καλύτερη και έκανε… πάρτι κόντρα στην Φενέρ, επικρατώντας με 82-73.

Οι Ισραηλινοί μπήκαν με το μαχαίρι στα… δόντια, παίρνοντας από την αρχή το προβάδισμα, με την πρώτη περίοδο να κλείνει στο 24-15.

Στην δεύτερη περίοδο η Φενέρ αντέδρασε, μειώνοντας το σκορ, χάρις στους Μέλι και Βέσελι, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται στο 40-36.

Ίδια εικόνα και στο τρίτο δεκάλεπτο με την Μακάμπι να έχει το πάνω χέρι αλλά την Φενέρ να… καραδοκεί. Τελικά οι γηπεδούχοι κράτησαν το προβάδισμα και έκλεισαν την περίοδο στο 60-54.

Στην τελευταία περίοδο η Μακάμπι πάτησε ξανά το γκάζι, ανεβάζοντας την διαφορά. Έτσι η Φενέρ, που δεν έβρισκε λύσεις απέναντι στους παθιασμένους γηπεδούχους, δεν μπόρεσε να κάνει κάτι παραπάνω, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 82-73.

Τα δεκάλεπτα: 24-15, 40-36, 60-54, 82-73