Η Ρεάλ ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στην φετινή Ευρωλίγκα, περνώντας από την έδρα της Εφές με 88-74.

Από την αρχή του αγώνα η Ρεάλ είχε τον έλεγχο και παρά την προσπάθεια της Εφές στο τρίτο δεκάλεπτο, πήρε εύκολα τη νίκη, έχοντας τον Ντόντσιτς σε συγκλονιστική βραδιά.

Ο Σλοβένος τελείωσε το παιχνίδι με 27 πόντους, με 3 τρίποντα και 32 πόντους στο σύστημα αξιολόγισης, ενώ ο Αγιόν ήταν άξιος συμπαραστάτης με 16 πόντους και 10 ριμπάουντ. Από την άλλη ο ΜακΚόλουμ είχε 26 πόντους.

Η Ρεάλ από την αρχή της αναμέτρησης έδειξε πως δεν έχει καμία διάθεση να αστειευτεί, με την πρώτη περίοδο να κλείνει στο 28-19 για τη «Βασίλισσα».

Ίδια εικόνα και στην δεύτερη περίοδο με την Ρεάλ να κρατάει εύκολα το προβάδισμα και να κλείνει το ημίχρονο στο 45-36.

Η Εφές έκανε την προσπάθεια της προκειμένου να επιστρέψει στο τρίτο δεκάλεπτο με την τουρκική ομάδα να μειώνει και να ολοκληρώνει την περίοδο στο 62-56.

Η Ρεάλ στη τελευταία περίοδο η Ρεάλ πάτησε ξανά το γκάζι και δεν άφησε περιθώρια στην αντίπαλο της, ξεκινώντας με νίκη τις υποχρεώσεις της στην φετινή Ευρωλίγκα. Τελικό σκορ 88-74.

Τα δεκάλεπτα: 28-19, 45-36, 62-56, 88-74