Κάνοντας απίστευτη εμφάνιση, ο Ερυθρός Αστέρας «άλωσε» την Μαδρίτη, επικρατώντας της Ρεάλ με 87-83.

Οι Σέρβοι είχαν 17(!) τρίποντα, και στο τέλος με μια… βόμβα του Άντιτς πήραν τη νίκη καθώς στα τελευταια δευτερόλεπτα η άμυνα βγήκε και η Ρεάλ δεν κατάφερε να κάνει την ανατροπή.

Η Ρεάλ ξεκίνησε καλά και πήρε το προβάδισμα, με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 24-19.

Η δεύτερη περίοδος ήταν μια… άλλη ιστορία, με τον Ερυθρό να σκοράρει κατά ριπάς από τα 6,75. Κάπως έτσι το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 39-46.

Οι Σέρβοι συνέχισαν να έχουν το πάνω χέρι και κράτησαν το προβάδισμα και στην τρίτη περίοδο (58-67) με το τελευταίο δεκάλεπτο να είναι… συναρπαστικό.

Εκεί η Ρεάλ μείωσε και έφτασε στο -1, όμως ο Άντιτς με τρίποντο… μαχαιριά έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Τα δεκάλεπτα: 24-19, 39-46, 58-67, 83-87