Μετά τις νίκες επί της Εφές και της Φενέρ, η Παρτιζάν έχοντας ως οδηγό τον Ντάντε Έξουμ επικράτησε της Μπάγερν Μονάχου με σκορ 83-77.

Την 7η της νίκη στη φετινή Euroleague πανηγύρισε η Παρτιζάν, με την ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς να παίρνει τρίτη σερί νίκη, μετά από αυτές κόντρα σε Φενέρ και Εφές, επικρατώντας της Μπάγερν Μονάχου με σκορ 83-77, έχοντας σε τρομερή βραδιά τον Ντάντε Έξουμ, ο οποίος έφτασε τους 19 πόντους. Από εκεί και πέρα, σε φόρμα ήταν και οι Λεσόρτ (16 π.) Λεντέι (15 π.) και Μαντάρ (14 π.)

Από την άλλη πλευρά, η ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι βρέθηκε στην προτελευταία θέση της Ευρωλίγκας με ρεκόρ 5-11, με τον Οθέλο Χάντερ να τελειώνει το ματς με 16 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Η Παρτιζάν μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση, με τους Σέρβους να παίρνουν από νωρίς προβάδισμα (9-0). Με ένα επιμέρους σκορ 2-9 η Μπάγερν γύρισε προς στιγμήν το ματς (11-9), με την πρώτη περίοδο να τελειώνει με σκορ 19-14. Στη 2η περίοδο η Παρτιζάν διατηρούσε τη διαφορά της (25-20) και προς το τέλος του πάτησε το πόδι στο γκάζι, ανεβάζοντας τη διαφορά στους 12 πόντους με την ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς να προηγείται με 41-29.

Τα πράγματα δεν άλλαξαν ούτε στο 2ο ημίχρονο, με τους Σέρβους προηγούνται σταθερά με 10+ πόντους (47-37), ενώ η διαφορά έφτασε με στο +15 (57-42), με τον Λεσόρτ να φτάνει τους 12 πόντους. Κάπου εκεί οι Βαυαροί ξεκίνησαν την αντεπίθεσή τους, με την 3η περίοδο να τελειώνει με σκορ 59-49.

Στο τελευταίο 10λεπτο η Μπάγερν συνέχισε να πιέζει, μειώνοντας τη διαφορά στους 3 πόντους (75-71) με τον Οθέλο Χάντερ να φτάνει τους 16 πόντους, ωστόσο δεν κατάφερε κάτι περισσότερο με την Παρτιζάν να διατηρεί το υπέρ της προβάδισμα μέχρι το τέλος, παίρνοντας τη νίκη με σκορ 83-77.

Τα δεκάλεπτα: 19-14, 22-15, 18-20, 24-30