Η Βαλένθια, δυσκολεύτηκε αλλά τελικά ανέβασε τον ρυθμό της και επικράτησε της Αρμάνι Μιλάνο με 84-72 για την 22η αγωνιστική της Ευρωλίγκας.

Η Βαλένθια πατούσε καλύτερα στο πρώτο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με 21-19, όμως στη δεύτερη περίοδο η Αρμάνι ανέβασε αισθητά την απόδοσή της και με επί μέρους 11-21, έκλεισε το ημίχρονο στο +8 (32-40).

Στο τρίτο δεκάλεπτο ήταν η σειρά των γηπεδούχων να κυριαρχήσουν, με τις «νυχτερίδες» να τρέχουν επί μέρους 29-19, ανακτώντας τα ηνία του αγώνα με 61-59, μετατρέποντας σε θρίλερ την τέταρτη περίοδο.

Μέχρι τα μέσα της τέταρτης περιόδου οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ, όμως στη συνέχεια η Βαλένθια πάτησε «γκάζι» και καθάρισε την υπόθεση νίκη με μεγάλους πρωταγωνιστές τον Μπράντον Ντέιβις (15π, 3ρ, 4ασ) και τον Κρις Τζόουνς (15π, 5ρ, 6ασ).

Για την Αρμάνι Μιλάνο ξεχώρισε ο Σαμπάζ Νέιπιρ που ολοκλήρωσε την αναμέτρηση έχοντας 20 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ.