Η Βαλένθια άφησε πίσω της ένα σχεδόν καταδικαστικό τρίτο δεκάλεπτο και έκανε την ανατροπή για να κερδίσει την Μπάγερν με 83-76.

Η Βαλένθια κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο, κυρίως στην δεύτερη περίοδο όταν κατάφερε να κρατήσει χαμηλά επιθετικά την Μπάγερν, όπου δέχθηκε 14 πόντους, για να μπορέσει να πάρει μία διαφορά 13 πόντων. Οι Γερμανοί αντέδρασαν στο τρίτο δεκάλεπτο όπου «εξαφάνισαν» τους Ισπανούς από το γήπεδο, προκειμένου να κάνουν ένα επιμέρους σκορ 30-12 και να μπορέσουν να μειώσουν σε 65-58, κάνοντας την ολική ανατροπή. Η Μπάγερν κατάφερε να μετατρέψει το 54-45 σε 55-61, δείχνοντας ικανή για την νίκη. Αλλά η Βαλένθια δεν είχε πει την τελευταία λέξη και κατάφερε να κάνει μία νέα ανατροπή στον αγώνα, αφού προηγήθηκε με 80-74, ενώ βρέθηκε να χάνει με 65-68. Οι «νυχτερίδες» κράτησαν το προβάδισμα και πήραν την νίκη με 83-76.

Κορυφαίοι από την Βαλένθια ο Τόμπι με 18 πόντους, Κάλινιτς με 12 πόντους, Ουίλιαμς με 11 πόντους.

Από την Μπάγερν ο Λούσιτς είχε 20 πόντους, ο Μπόλντγουιν 13 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 26-19, 46-33, 58-63, 83-76.