Διατηρώντας τον έλεγχο του αγώνα και με ένα δυνατό τρίτο δεκάλεπτο, η Βαλένθια (7-7) επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας της Φουενλαμπράδα (3-11) με 92-86 για την 14η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.

Το επιμέρους σκορ 26-13 στην τρίτη περίοδο ήταν καταλυτικό για την έκβαση του αγώνα, με τους γηπεδούχους να διατηρούν διψήφιες διαφορές. Όταν το σκορ πήγε στο 79-63 η Βαλένθια κατέβασε ταχύτητα, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν ως το 85-79, δίχως να απειλήσουν περισσότερο.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ο Τζάρεντ Χάρπερ με 18 πόντους, με τον Μπόγιαν Ντούμπλιεβιτς να φτάνει στο νταμπλ-νταμπλ με 13 πόντους και 12 ριμπάουντ, ενώ ο Χάσειλ Ριβέρο έβαλε 14 πόντους. Από την άλλη πλευρά οι Μαρκ Γκαρθία και Γιόβαν Νόβακ είχαν από 14 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 18-13, 40-36, 66-53, 92-86