Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο η Βιλερμπάν ανέτρεψε το -12 για να φτάσει στο 82-66 στην έδρα της Σολέ, ανακτώντας έτσι το πλεονέκτημα (1-1) στα προημιτελικά των γαλλικών πλέι οφ.

Κορυφαίος ο Οκόμπο με 26 πόντους, 10 ριμπάουντ και 4 ασίστ, από κοντά και ο Τζόουνς με 18 πόντους και 9 ριμπάουντ, ενώ για τους γηπεδούχους ο Άρτις είχε 14 πόντους.

Η Βιλερμπάν βρέθηκε να χάνει με 32-20 στο ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου, όμως σταδιακά ισορρόπησε, προσπέρασε με 51-54 και στο τέταρτο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 9-25 έφτασε στη νίκη και την ισοφάριση της σειράς σε 1-1.

Δεκάλεπτα: 24-17, 46-41, 57-57, 66-82

Πρόκριση με 2-0 η Ντιζόν

Η Ντιζόν κέρδισε για δεύτερη φορά τη Λιμόζ (70-68) και σε συνδυασμό με το break στο πρώτο παιχνίδι, πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά, όπου θα περιμένει τον νικητή του ζευγαριού Βιλερμπάν-Σολέ. Τσέις και Κάρινγκτον για τους νικητές είχαν 17 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ για τη Λιμόζ ο Λανγκ έβαλε 21.

Δεκάλεπτα: 18-16, 35-33, 54-51, 70-68