Το φρούριο της Αρμάνι Μιλάνο έπεσε εντός συνόρων, καθώς η Μπρίντιζι της πήρε το… σκαλπ, και με ηγέτη τον Ντ’ Άντζελο Χάρισον, επικράτησε με 88-82.

Αήττητο ήταν και πάει για την Αρμάνι Μιλάνο. Η ομάδα του Έτορε Μεσίνα δεν κατάφερε να διαφυλάξει την έδρα της απέναντι στην Μπρίντιζι και γνώρισε την πρώτη ήττα της στο πρωτάθλημα, έπειτα από 9 διαδοχικές νίκες.

Η ομάδα του Μιλάνου είχε το προβάδισμα στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου με 40-36, όμως στην επανάληψη η Μπρίντιζι πήρε τον έλεγχο και χάρη σε ένα πολύ καλό τρίτο δεκάλεπτο (17-27 επί μέρους σκορ) ανέτρεψε πλήρως την κατάσταση, φτάνοντας στη νίκη.

Ο Ντ’ Άντζελο Χάρισον ήταν εντυπωσιακός για τους νικητές. Ο Αμερικανός άσος μέτρησε 20 πόντους, 8 ριμπάουντ και 11 ασίστ, οδηγώντας εκ του ασφαλούς την ομάδα του στη νίκη. Άξιοι συμπαραστάτες του οι Τόμπσον (16π) και Ουίλις (16π, 5ρ). Από την Αρμάνι Μιλάνο ξεχώρισε ο Λιουίτζι Ντατόμε με 16 πόντους και 4 ριμπάουντ, με τους ΛεΝτέι και Σιλντς να προσθέτουν από 14 πόντους ο καθένας.