Η Τόφας ξέφυγε στο δεύτερο ημίχρονο κόντρα στον Κεραυνό Στροβόλου, ο οποίος είχε τον έλεγχο στο πρώτο μέρος, και ηττήθηκε εν τέλει με 84-74.

Όπως κόντρα στην Ντιζόν, έτσι και απέναντι στην Τόφας ο Κεραυνός Στροβόλου ήταν ανταγωνιστικός. Η ομάδα του Χριστόφορου Λειβαδιώτη μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και με το πέρας του πρώτου ημιχρόνου είχε το προβάδισμα με 4 πόντους (39-35), δείχνοντας ικανή να παλέψει ως το τέλος για την πρώτη νίκη της στον όμιλο.

Στην επανάληψη όμως, οι παίκτες του Χακάν Ντεμίρ ανέβασαν την απόδοσή τους και δεν κοίταξαν πίσω. Ανέτρεψαν την κατάσταση, πήραν προβάδισμα και διαχειρίστηκαν ως το τέλος του αγώνα το προβάδισμά τους, φτάνοντας στο θετικό αποτέλεσμα.

Ο ΝτιΒόν Ακούν-Πουρσέλ με 24 πόντους και 8 ριμπάουντ ήταν το σημείο αναφοράς των νικητών, έχοντας βοήθειες από τους Ντι Τζέι Ουάιτ (17π) και Σεμάζ Κρίστον (10π, 5 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 3 κλεψίματα).

Από τον Κεραυνό Στροβόλου οι 22 πόντοι του Τζέσε Χαντ και οι 13 του Νίκου Στυλιανού δεν ήταν αρκετοί για να αλλάξουν την κατάσταση.

Τα δεκάλεπτα: 22-17, 39-35, 63-74, 74-84.