Η Βενέτσια του Μάικ Μπράμος υπέστη βαριά ήττα στην Γαλλία από την Μπουργκ, σε παιχνίδι εξ αναβολής για το EuroCup.

Οι γηπεδούχοι από την αρχή του αγώνα έδειξαν την ανωτερότητα τους και προηγήθηκαν με 11 πόντους διαφορά στην πρώτη περίοδο, διατηρώντας μία… απόσταση ασφαλείας από τους Ιταλούς σε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο.

Στην τρίτη περίοδο όμως η Μπουργκ κυριάρχησε απόλυτα στο παρκέ, η Βενέτσια απλά παρακολουθούσε και ξαφνικά βρέθηκε στο -25 (71-46), περιμένοντας απλά την λήξη του αγώνα και την τελική διαφορά, που έφτασε μέχρι τους 30 πόντους (87-57) πριν το τελικό 87-59.

Από την Μπουργκ ο Αντζούσιτς είχε 21 πόντους, ενώ από την Βενέτσια ο Μπράμος είχε 13 πόντους με 2/3 δίποντα, 3/6 τρίποντα, 2 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 27-16, 47-34, 71-46, 87-59.