Ο Ολυμπιακός δεν είχε κανένα πρόβλημα στην πρεμιέρα του Eurocup Γυναικών, «διαλύοντας» την Μπίντγκοζ με 103-68.

Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν με το δεξί στις ευρωπαϊκές τους υποχρεώσεις, έχοντας τις Άννα Σταμολάμπρου (19 π.), Αλέξις Τολεφρί (16 π.), Ρουθ Χάμπλιν (16 π.), Κριστίν Βιτόλα (11 π.) και Αγγελική Νικολοπούλου (10 π.) με διψήφιο αριθμό πόντων.

Από την Μπίντγκοζ ξεχώρισαν η Ναταλί Φοντέιν, που ολοκλήρωσε την αναμέτρηση το παιχνίδι με 14 πόντους, ενώ άλλους 13 πρόσθεσε η Τζουλιάν Αλέν.

Οι Πειραιώτες ήταν «καταιγιστικές» σε όλη τη διάρκεια του ματς, με τον Ολυμπιακό να παίρνει «κεφάλι» στο σκορ από την έναρξη του αγώνα, με το πρώτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με 20-8.

Το παιχνίδι ουσιαστικά είχε κριθεί από το ημίχρονο, με τις «ερυθρόλευκες» να προηγούνται με 40-22 και την τρίτη περίοδο να αποδεικνύεται παράσταση για έναν ρόλο, αφού οι Πειραιώτισσες βρέθηκαν μπροστά με 77-43, με τα τελευταία 10 λεπτά να είναι διαδικαστικά.

Τα δεκάλεπτα: 20-8, 40-22, 77-43, 103-68