Η Γκαζιάντεπ νίκησε την Γαλατάσαραϊ με 79-69 και έφερε τη σειρά σε απόλυτη ισορροπία, καθώς πλέον οι δύο ομάδες είναι στο 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα την αναμέτρηση και προηγήθηκαν στο τέλος του πρώτου δεκάλεπτου με 21-22. Ωστόσο, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη και έτσι η Γαλατάσαραϊ βρέθηκε να κυνηγά στο σκορ, μιας και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου την βρήκε πίσω με τρεις πόντους (47-44).

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν αισθητά καλύτεροι και με ένα ξέσπασμα στην τελευταία περίοδο και μέσα από την εξαιρετική τους άμυνα, πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Σακίλ Ο’ Νιλ Μακίσιτς με 19 πόντους και από κοντά ήταν ο Στέβαν Γέλοβατς με 14.

Για τους φιλοξενούμενους πρώτος σκόρερ ήταν ο Άαρον Μάλικ Χάρισον με 20 πόντους, ενώ θετικός ήταν ο Νάιτζελ Χέις με 15. Ο Ζακ Όγκαστ ήταν αρκετά καλός με 12 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Τα δεκάλεπτα: 21-22, 47-44, 65-61, 79-69