Η Μπαρτσελόνα ήταν ξανά προβληματική και κατάφερε να χάσει και από την Μούρθια, με 77-73. Πέρασε από την Ομπραντόιρο η Βαλένθια (78-77) με “ήρωα” Ντούμπλεβιτς.

Η Βαλένθια κατάφερε να φύγει με την νίκη από την έδρα της Ομπραντόιρο, χάρη σε ένα καλάθι του Ντούμπλεβιτς, μόλις 8΄΄ πριν το φινάλε του αγώνα, διαμορφώνοντας το 77-78. Κορυφαίοι από τους γηπεδούχους οι Κόχεν με 17 πόντους, Μπίρουτιτς με 14, ενώ από τις «νυχτερίδες» ο Πραντίγια είχε 16 πόντους, ο Μαρίνκοβιτς 14 πόντους.

Στην Μούρθια η γηπεδούχος ομάδα ανάγκασε την Μπαρτσελόνα να την… κυνηγάει στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο, όταν προηγήθηκε με 29-15. Οι «μπλαουγκράνα» προσπάθησαν να… κλέψουν την νίκη στο τέλος, όταν ισοφάρισαν σε 73-73 στο 39ο λεπτό με τον Αμπρίνες. Ο Ντέιβις έκανε το 75-73, με τη Μπαρτσελόνα να κάνει λάθος αλλά ο Λίμπα είχε 0/2 βολές και έχασε την ευκαιρία να «καθαρίσει» τον αγώνα.

Αλλά η Μπαρτσελόνα έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει με τον Χίγκινς στα 20΄΄ , ο Ντέιβις απλά διαμόρφωσε το τελικό 77-73. Από την Μούρθια ο Ντέιβις είχε 27 πόντους ενώ από την Μπαρτσελόνα ο Μίροτιτς είχε 19 πόντους, ο Χίγκινς 14 πόντους.