Με αντεπίθεση στο τελευταίο πεντάλεπτο η Πινάρ Καρσίγιακα κέρδισε με 86-81 την Τουρκ Τέλεκομ, μειώνοντας σε 2-1 τις νίκες στα ημιτελικά της τουρκικής λίγκας.

Το παιχνίδι κρίθηκε στην τελευταία περίοδο, όπου οι γηπεδούχοι μετέτρεψαν το εις βάρος τους 67-70 σε 78-70, φτάνοντας στη νίκη με ανατροπή, καθώς νωρίτερα είχαν βρεθεί πίσω και με διψήφιες διαφορές. Πάντως στο τελευταίο λεπτό το ματς έγινε.. θρίλερ, με την Τουρκ Τέλεκομ να μειώνει σε 82-81, αλλά ο Έρικ ΜακΚόλουμ (12π.) έβαλε τις κρίσιμες βολές.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ο Άνχελ Ντελγκάδο με 19 πόντους, έχοντας και 12 ριμπάουντ, με τον Κέναν Σιπάχι να ακολουθεί με 13 πόντους, όσους έβαλε και Βίτο Μπράουν, και τον Μπράιν Ανγκόλα να προσθέτει 13. Από την άλλη πλευρά ξεχώρισε επιθετικά ο Τζεράι Γκραντ με 19 πόντους και ο Τόνι Τέιλορ έβαλε 15.

Τα δεκάλεπτα: 15-18, 36-35, 52-56, 86-81