Η Αρμάνι Μιλάνο γνώρισε νέα ήττα, στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Μπρέσια στην παράταση (92-86) για την 27η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Έτσι, η ομάδα του Σιμόνε Πιανιτζιάνι υποχώρησε στο 20-7, ενώ η Μπρέσια ανέβηκε στο 12-14 και αναζωπύρωσε τις ελπίδες της για την οκτάδα.

Η Αρμάνι δεν είχε στη διάθεσή της τον Μάικ Τζέιμς και έτσι η αναμέτρηση με την Μπρέσια ήταν εξ αρχής δύσκολη.

Μπορεί οι γηπεδούχοι να βρέθηκαν με 10 πόντους μπροστά (76-66) 2 λεπτά πριν από τη λήξη του αγώνα, αλλά η Αρμάνι κατάφερε να ισοφαρίσει και να στείλει το ματς στο έξτρα πεντάλεπτο.

Εκεί η Μπρέσια ήταν εμφανώς καλύτερη και κατέκτησε τη νίκη με 92-86. Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Μος με 27 πόντους, ενώ για τους ηττημένους πρώτος σκόρερ ήταν ο Τζέιμς Νάναλι με 25.