Η Σαν Πάμπλο Μπούργος πέρασε από την έδρα της Μάλαγα, επικρατώντας με 101-93, και με τον Θαντ ΜακΦάντεν να σκοράρει 26 πόντους, με 12 στην τέταρτη περίοδο.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και εκμεταλλεύτηκαν την κακή αμυντική συγκέντρωση της Μπούργος, για να προηγηθούν με 57-45.

Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν εξαιρετικά και ειδικά στην τέταρτη περίοδο, με τον ΜακΦάντεν να κάνει εκπληκτικά πράγματα, έκαναν την ανατροπή και έφτασαν στο τελικό 93-101.

Ο Αμερικανός, ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 26 πόντους και 6/9 τρίποντα, ενώ ο Ριβέρο ήταν άξιος συμπαραστάτης του, με 26 πόντους επίσης. Για τη Μάλαγα, πρώτος σκόρερ ήταν ο Μπρισουέλα με 18…

Η Μπούργος με τη νίκη αυτή, ανέβηκε στην πέμπτη θέση, με ρεκόρ 17-7, ενώ η Μάλαγα, έμεινε όγδοη με ρεκόρ 13-14.

Δεκάλεπτα: 30-24, 57-45, 66-60, 93-101