Η Φουενλαμπράδα δυσκόλεψε την Ρεάλ Μαδρίτης για ένα ημίχρονο, όμως ο Σέρχιο Γιουλ ήταν ορεξάτος και οδήγησε την ομάδα του σε μία ακόμα νίκη στην ACB (89-79).

Απέναντι στην Φουενλαμπράδα η Ρεάλ αντιμετώπισε αρκετά προβλήματα. Ιδίως στο ξεκίνημα του αγώνα, όταν και βρέθηκε να χάνει με 15 πόντους (12-27, 10′), με τους φιλοξενούμενους να ελέγχουν πλήρως την κατάσταση.

Οι φωνές και τα… γκάζια του Πάμπλο Λάσο δεν άργησαν να έρθουν, με την Ρεάλ να ανεβάζει στροφές και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου να φέρνει στα μέτρα της την αναμέτρηση (43-40). Έκτοτε, οι γηπεδούχοι όχι απλώς διατήρησαν τον έλεγχο, αλλά κατάφεραν να ανεβάσουν τη διαφορά και με τους Γιουλ-Κάρολ να δίνουν λύσεις «κλείδωσαν» τη νίκη (86-74, 38′).

Ο Σέρχιο Γιουλ ήταν ο κορυφαίος στην αναμέτρηση και με 21 πόντους και 5 ριμπάουντ οδήγησε εκ του ασφαλούς την ομάδα του. Δεν ήταν μόνος επιθετικά, όμως, καθώς είχε βοήθειες από Κάρολ (16 πόντοι) και Ταβάρες (10 πόντοι, 7 ριμπάουντ).