Η Μπουντούτσνοστ πήρε φόρα μετά τη νίκη επί της ΤΣΣΚΑ Μόσχας και πέρασε άνετα από την έδρα της Ζαντάρ με 89-69, για την Αδριατική Λίγκα.

Οι πρωταθλητές συνεχίζουν τις καλές εμφανίσεις και για ακόμη μία φορά είχαν όπλο την ευστοχία τους στα τρίποντα και έδειξαν πως είναι έτοιμοι ενόψει της δύσκολης αποστολής που ακολουθεί στο ΣΕΦ.

Η ομάδα του Ντζίκιτς ξεκίνησε δυνατά και δεν άφησε περιθώρια στους γηπεδούχους να διεκδικήσουν κάτι από τον αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ εύστοχοι πίσω από τα 6.75μ. και έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο στο +14 (44-30), ενώ και στην επανάληψη συνέχισαν σε υψηλούς ρυθμούς και πήραν εύκολα το “διπλό” με το τελικό 89-69.

Κορυφαίοι για τους νικητές οι Τζάκσον και Κλαρκ με 16 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ στην αντίπερα όχθη διασώθηκε ο Μαγκαρίτι με 18 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 16-25, 30-44, 47-66, 69-89.