Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο κόντρα στη Νίζνι, όμως πάτησε… γκάζι στο δεύτερο μέρος και επικράτησε εύκολα με 92-72.

Δύο μέρες μετά την ήττα στην πρεμιέρα της Euroleague από την Αρμάνι Μιλάνο και το σοκ της απώλειας του Νίκολα Μιλουτίνοφ η ΤΣΣΚΑ δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο απέναντι στην Νίζνι (36-40). Εντέλει, έβαλε τις βάσεις για νίκη στην τρίτη περίοδο, ενώ στο τέλος χάθηκε στο ξέφωτο με όπλο την εξαιρετική της άμυνα και επιμέρους σκορ τελευταίου δεκαλέπτου το 16-27.

Κορυφαίος για τους νικητές του Δημήτρη Ιτούδη που έφτασαν στο 3-0 στην φετινή VTB League ο Ίφε Λούντμπεργκ με 19 πόντους, ενώ διψήφιοι ήταν ακόμα οι Σενγκέλια (17π., 7ριμπ., 6ας), Κλάιμπερν (12π.), Βόιγκτμαν (12π.), Ούκοφ (12π.) και Σβεντ (10π.). Από πλευράς Νίνζι (0-2) ο Μίκαελ Κουλάγκιν είχε 16 πόντους. Θυμίζουμε ότι την επόμενη αγωνιστική της Euroleague θα έχουμε remake του περσινού τελικού Αναντολού Εφές-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (8/10, 21:00).

Τα δεκάλεπτα: 18-25, 36-40, 56-65, 72-92