Ένα καλό τέταρτο ημίχρονο ήταν αρκετό για την Φενέρ να επικρατήσει της Πετκίμσπορ με 80-67 και να συνεχίσει την εξαιρετική πορεία των τελευταίων εβδομάδων.

Η ομάδα του Ιγκόρ Κοκόσκοφ βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, όμως κόντρα στην Πετκίμσπορ έβγαλε κούραση. Οι γηπεδούχοι του Κεστούτις Κεμζούρα και του Κέντρικ Ρέι (12 πόντοι) αντιστάθηκαν για περίπου 30 λεπτά (52-59, 30′), όμως ένα εντυπωσιακό 13-3 μέχρι τα μέσα της τέταρτης περιόδου ήταν αρκετό για να φέρει τη νίκη στην Φενέρ.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Άλεξ Πέρες, με 16 πόντους και 5 ασίστ, ενώ ο Κάιλ Ο’Κουίν είχε 14 πόντους χωρίς να χάσει σουτ (6/6 και 2/2 βολές). Στους 14 πόντους σταμάτησε και ο Μελίχ Μαχμούτογλου (14 πόντοι, 7/9 δίποντα).