Η Ουνικάχα Μάλαγα του Φώτη Κατσικάρη γνώρισε την βαριά εντός έδρας ήττα από τη Σαραγόσα με 101-78 και έχασε έδαφος όσον αφορά το κυνήγι των playoffs.

Η ομάδα του Φώτη Κατσικάρη πλήρωσε το κακό της ξεκίνημα στο ματς (16-27) και έκτοτε το μόνο που έκανε ήταν να «κυνηγάει» στο σκορ τη Σαραγόσα.

Το ημίχρονο έκλεισε στο -13 (33-46) για την Μάλαγα ενώ η… χαριστική βολή δόθηκε στην 3η περίοδο όταν διαφορά εκτοξεύθηκε στους 24 πόντους (51-75) για λογαριασμό των φιλοξενούμενων.

Η Ουνικάχα ήταν άστοχη έξω από τα 6.75 μέτρα (6/28 τρίποντα) την ώρα που ο άλλοτε παίκτης του Παναθηναϊκού, Τζέικομπ Ουάιλι, ήταν «όλα τα λεφτά» για τη Σαραγόσα έχοντας 24 πόντους με 9/10 δίποντα, 6/8 βολές, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 16-27, 33-46, 51-75, 78-101