Με τον Γιάνις Τίμα να προσθέτει μία ακόμα εξαιρετική εμφάνιση με την Χίμκι οδήγησε την ομάδα του στη νίκη με 83-87 εκτός έδρας κόντρα στην Λοκομοτίβ Κουμπάν και έδωσε προβάδισμα για την τρίτη θέση.

Η αναμέτρηση ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι για την κατάκτηση της τρίτης θέση και αυτό φάνηκε από το πρώτο ημίχρονο, όπου οι δύο ομάδες βρίσκονταν κοντά και το προβάδισμα άλλαζε συνεχώς χέρια, ενώ οι φιλοξενούμενοι πήγαν στα αποδυτήρια με το μικρό προβάδισμα του ενός πόντου (42-43). Στην επανάληψη οι Μοσχοβίτες κατάφεραν να ξεφύγουν όμως οι γηπεδούχοι έβρισκαν τις λύσεις για να πλησιάσουν ξανά στο σκορ. Το παιχνίδι έφτασε στο 81-82, όμως η ομάδα του Σβεντ είχε τις λύσεις και κατάφερε να πάρει το μεγάλο “διπλό”.

Κορυφαίοι για τους νικητές οι Μίκι και Σβεντ με 20 και 17 πόντους αντίστοιχα, ενώ στην αντίπερα όχθη ξεχώρισαν οι Κουλάγκιν και Ραντλ με 21 και 16 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 24-21, 42-43, 58-60, 83-87.