Η Βαλένθια, με αντεπίθεση διαρκείας στην τελευταία περίοδο κατάφερε να πάρει την νίκη με 93-84 απέναντι στην Σαραγόσα και να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα στην ACB.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν με 21 πόντους στο 25ο λεπτό του αγώνα (45-66), ωστόσο η Βαλένθια βελτίωσε την εικόνα της και στις δύο άκρες του παρκέ και πήρε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα έπειτα από σχεδόν έναν μήνα.

Κορυφαίος για τις «νυχτερίδες» ήταν ο Μπόγιαν Ντούμπλιεβιτς. Ο Μαυροβούνιος σέντερ πέτυχε 21 πόντους, εκ των οποίων τους 10 στην τελευταία περίοδο. Πολύ καλός ήταν ο Μάρτιν Χέρμανσον με 16 πόντους και 4/5 τρίποντα, ενώ οι Νίκολα Κάλινιτς και Λουίς Λαμπεϊρί πρόσθεσαν 15 και 13 πόντους αντίστοιχα.

Στην αντίπερα όχθη ξεχώρισε ο Ντίλαν Ένις με 22 πόντους, έχοντας 7/7 δίποντα. 14 έβαλε ο Ντι Τζέι Σίλι και 13 ο Μπαρέιρο. Ο Χλίνασον παραλίγο να είναι… διπλός, αφού σταμάτησε στους 11 πόντους και τα 9 ριμπάουντ.