Με ένα buzzer beater του Ζερμέιν Λον, ο ΠΑΟΚ απέφυγε την φιλική ήττα από την Λάρισα, στο κλειστό της Νεάπολης, με τις δύο ομάδες να αρκούνται τελικά στην ισοπαλία (79-79).

Ο Αμερικανός γκαρντ ήταν ο κορυφαίος για τον Δικέφαλο καθώς σημείωσε τρίποντο με την λήξη του αγώνα και συνολικά 27 πόντους. Κάπως έτσι δεν μετουσιώθηκε και η υπεροχή της Λάρισας η οποία σε διαφορετικά σημεία του αγώνα προηγήθηκε με διψήφιες διαφορές όπως για παράδειγμα με 20-9 (8’) και με 28-13 στο τέλος της πρώτης περιόδου. Εκτός του Λοβ, ο ΠΑΟΚ βρήκε λύσεις μέσα από τη ρακέτα δίχως να καταφέρει να μειώσει σημαντικά τη διαφορά μέχρι το τέλος του ημιχρόνου (44-33). Η διαφορά επανήλθε στα επίπεδα των 15 πόντων (48-33) στις αρχές της 3ης περιόδου για να ακολουθήσει επιμέρους σκορ 7-25 για τον Δικέφαλο το οποίο τον οδήγησε στην ολική ανατροπή (55-58) στο τέλος της περιόδου.

Η Λάρισα είχε την ευκαιρία να κερδίσει το παιχνίδι έχοντας παίκτη-αποκάλυψη τον Παπαδάκη ο οποίος σημείωσε 17 πόντους και δύο τρίποντα στα τελευταία λεπτά του αγώνα δίνοντας αέρα έξι πόντων (77-71). Τελικώς, ο ΠΑΟΚ βρήκε τρόπο επιστροφής και με το τρίποντο του Λοβ στην εκπνοή του χρόνου ισοφάρισε σε 79-79