Ο Μάλκολμ Γκρίφιν με 11 ασίστ και σπουδαία ηγετική εμφάνιση στην παράταση, οδήγησε τον ΠΑΟΚ στη νίκη με 88-91 στην παράταση επί της Λάρισας, του συγκλονιστικού Σμιθ.
Με τον Ρας «καυτό» (3/4 τρίποντα, 11π.) η Λάρισα επέβαλλε στην αρχή το ρυθμό της (17-9), με τον ΠΑΟΚ να έχει σοβαρό πρόβλημα στην περιφερειακή άμυνα και στο τέλος της πρώτης περιόδου, με εύκολα λάθη στην επίθεση, να πηγαίνει στο -12, (26-14).

Η είσοδος του Τέρνερ και το ντεμπούτο του Κάρτερ, έδωσαν επιθετικές λύσεις στην ομάδα του Λυκογιάννη, ενώ το υψηλό επίπεδο δημιουργίας του Γκρίφιν (6 ασίστ), επέτρεψαν στον ΠΑΟΚ να επιστρέψει (38-37). Οι γηπεδούχοι, έβρισκαν λύσεις με τα τρίποντα (10/18 στο πρώτο μέρος) και διατηρούσαν, όμως, το προβάδισμα (43-38).

Στην τρίτη περίοδο και οι δύο, προσπάθησαν να πιέσουν με την άμυνα τους, με τον ΠΑΟΚ να παίρνει λύσεις από τον Κάρτερ (17π.) και τη Λάρισα να έχει τις απαντήσεις, κυρίως με τον Σμιθ αλλά και με τον Ουέσπαν στο τέλος (57-56).