Οι Ιντιάνα Πέισερς βρήκαν το… αντίδοτο απέναντι στον Γιάννη Αντετοκούνμπο και τους Μιλγουόκι Μπακς, πανηγυρίζοντας μια μεγάλη νίκη με 139-123

Ο Έλληνας σούπερ σταρ «φορτώθηκε» νωρίς με φάουλ και στα 26 λεπτά που αγωνίστηκε σημείωσε 25 πόντους, μάζεψε 9 ριμπάουντ και μοίρασε 5 ασίστ, έχοντας 10/17 δίποντα και 5/10 βολές.

Το ματς είχε γρήγορο ρυθμό από το ξεκίνημά τους, με τους Μπακς να κλείνουν το πρώτο δωδεκάλεπτο προηγούμενοι με 40-30, όμως στη συνέχεια οι Πέισερς πήραν τα ηνία της αναμέτρησης.

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να χρεώνεται γρήγορα με τρία φάουλ, οι Πέισερς βρήκαν την ευκαιρία και μείωσαν στο ημίχρονο στους εννιά πόντους (64-55), συνεχίζοντας την αντεπίθεσή τους και στο τρίτο δωδεκάλεπτο.

Με επί μέρους 37-49, οι Πέισερς πήραν το πρώτο τους προβάδισμα στην αναμέτρηση (101-104) και έκτοτε δεν το ξαναέχασαν, με τον Νέμπχαρτ και τον Τζορτζ Χιλ να «πληγώνουν» τους Μπακς με τα τρίποντά τους.

Ο Τζρου Χόλιντεϊ με 19 πόντους, 7 ριμπάουντ και 11 ασίστ έκανε double double, με τον Νέμπχαρντ να ολοκληρώνει την αναμέτρηση έχοντας 24 πόντους και 5 ασίστ, έχοντας σημαντική συμβολή στη νίκη των Πέισερς.

Τα δωδεκάλεπτα: 40-30, 64-55, 101-104, 123-139