Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να παίρνει ανάσες και να παίζει 24 λεπτά οι Μπάκς νίκησαν 141-140 τους Κινγκς στην παράταση.

Ο Greek Freak έπαιξε μόλις 24 λεπτά, αλλά και πάλι τα “ελάφια” έφτασαν στη νίκη απέναντι σε έναν αξιόμαχο αντίπαλο που δεν το έβαλε κάτω, ακόμα και όταν βρέθηκε πίσω στο σκορ με 20 πόντους. Με τη νίκη αυτή οι Μπακς έφτασαν στο 47-14 και παραμένουν στην κορυφή όχι μόνο της Ανατολής αλλά συνολικά του ΝΒΑ, ενώ οι «βασιλιάδες» έπεσαν στο 31-30 και πλέον τα πράγματα για πρόκριση στα playoffs έχουν γίνει ακόμα πιο δύσκολα.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Μπλέντσο που πέτυχε 26 πόντους, με τον Μπρόγκντον να ακολουθεί με 25 και τους Μίντλετον και Μίροτιτς να έχουν από 21. Ο Γιάννης είχε 17 πόντους, μάζεψε 7 ριμπάουντ και έδωσε και 2 ασίστ. Για τους ηττημένους ο Χιλντ με 32 ήταν εξαιρετικός, ο Μπογκντάνοβιτς με 28 πήγε να πάρει μόνος του το ματς, ο Τζιλς είχε 18 και ο Φοξ 17.