O Γιάννης Αντετοκούνμπο με νέα επιβλητική εμφάνιση οδήγησε τους Μιλγουόκι Μπακς στη νίκη κόντρα στους Σάρλοτ Χόρνετς με 124-115

Ο Έλληνας σούπερ σταρ ολοκλήρωσε την αναμέτρηση έχοντας 34 πόντους, 18 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 4 λάθη σε 35 λεπτά συμμετοχής, με 13/22 δίποντα, 1/3 τρίποντα και 5/6 βολές, κυριαρχώντας πλήρως κάτω από τα καλάθια.

Οι Μπακς ήταν ανώτεροι στο πρώτο δωδεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 34-27, με τους Χόρνετς να ισορροπούν το ματς στη δεύτερη περίοδο, με τις δύο ομάδες να κλείνουν το ημίχρονο ισόπαλες με 64-64.

Στο τρίτο δωδεκάλεπτο τα «Ελάφια» ανέβασαν την απόδοσή τους και πήραν προβάδισμα εφτά πόντων (97-90), κάνοντας άψογη διαχείριση στην τέταρτη περίοδο για να φτάσουν στην 34η νίκη της σεζόν (34-17 το ρεκόρ τους).

Ο «Greek Freak», είχε την βοήθεια από Κρις Μίντλετον (18π, 3ρ, 3ασ) και Τζρου Χόλιντεϊ (15π, 13ρ, 3ασ), με τον ΛαΜέλο Μπολ να ξεχωρίζει για τους Χόρνετς, έχοντας triple double με 27 πόντους, 10 ριμπάουντ και 11 ασίστ.