Πολ Τζορτζ (32 πόντοι) και Καουάι Λέοναρντ (23 πόντοι και 14 ριμπάουντ) έδειξαν την κλάση τους και οι Κλίπερς επικράτησαν με 113-107 των Νάγκετς, κάνοντας το 2-1 στη σειρά.

Τα… χρειάστηκαν κόντρα στους Νάγκετς, αλλά οι Κλίπερς κατάφεραν να επικρατήσουν και να πάρουν προβάδισμα με 2-1 στη σειρά. Μεγάλο ρόλο σε αυτό έπαιξαν οι 2 ηγέτες τους, Τζορτζ και Λέοναρντ.

Ο Ουίλιαμς με όμορφο μπάσιμο έγραψε το 109-103, 2 λεπτά για τη λήξη,. Ο Γιόκιτς μείωσε σε 111-105, 1 λεπτό για τη λήξη, με τον Μάρεϊ να γράφει το 111-107 στα 26 δευτερόλεπτα. Ο Λέοναρντ με 2 βολές έκανε το 113-107 και κλείδωσε τη νίκη της ομάδας του.

Για την ομάδα του Λος Άντζελες ο Τζορτζ είχε 32 πόντους και έπαιξε εξαιρετική άμυνα πάνω στον Μάρεϊ, ο Λέοναρντ πρόσθεσε 23 με 14 ριμπάουντ, ενώ έκανε και μια καθοριστική τάπα στον Μάρεϊ με το μεσαίο δάχτυλο!

Από την άλλη για το σύνολο του Μαλόουν, ο Γιόκιτς άγγιξε το triple double (32 πόντοι, 12 ριμπάουντ και 8 ασίστ), ενώ και o Πόρτερ έκανε εξαιρετικό ματς με 18 πόντους και 10 ριμπάουντ. Ο Μάρεϊ έμεινε χαμηλά στους 14 πόντους με 9 ασίστ, όμως ήταν άστοχος με 5/17 σουτ, κάτι που στοίχισε.

Τα δωδεκάλεπτα: 32-33, 59-57, 88-84, 107-113.