Με τον Νίκολα Γιόκιτς να κάνει πράγματα και θαύματα, οι Ντρένβερ Νάγκετς «άλωσαν» το «Madison Square Garden» κερδίζοντας τους Νικς με 113-99.

Ο Σέρβος φόργουορντ/σέντερ άφησε… πίσω την ήττα στο Ορλάντο και βοήθησε τους Νάγκετς να επιστρέψουν στις νίκες όσον αφορά την… περιοδεία τους στην Ανατολή!

Μέχρι στιγμής μετρούν 2-1 νίκες μετά και το εύκολο -όπως αποδείχθηκε- πέρασμα από τη Νέα Υόρκη κόντρα στους Νικς, ενώ ακολουθεί το ταξίδι στο Σικάγο για το παιχνίδι με τους Μπουλς. Ο Νίκολα Γιόκιτς ήταν εκείνος που πήρε από το χέρι την ομάδα του και την οδήγησε στη νίκη έχοντας 32 πόντους (οι 15 εκ των οποίων στην 3η περίοδο) με 11/12 δίποντα (!) 3/7 τρίποντα, 1/1 βολή, 11 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 4 λάθη σε 27 λεπτά συμμετοχής.

Ο Ζέκε Νάτζι ήταν η… έκπληξη των Νάγκετς καθώς πρόσθεσε άλλους 21 πόντους με 5/9 τρίποντα και 8 ριμπάουντ, ενώ τον… δικό τους οβολό πρόσφεραν οι Μπάρτον (13π.) και Γκριν (11). Στον αντίποδα αυτή ήταν η 3η σερί ήττα των Νιου Γιορκ Νικς (11-12) οι οποίοι θα ταξιδέψουν στο Τέξας για το ματς με τους Σαν Αντόνιο Σπερς. Ο Τζούλιους Ραντλ πέτυχε 24 πόντους, έχοντας επίσης 8 ασίστ και 7 ριμπάουντ, ενώ είχε και τις βοήθειες των Φουρνιέ (15π.) και Μπάρετ (13π.)