Οι οπαδοί των δύο ομάδων πέταξαν αντικείμενα στο παρκέ και υπάρχει προσωρινή διακοπή στον ημιτελικό του Κυπέλλου Σερβίας.

Με 7 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα να απομένουν, οι διαιτητές της αναμέτρησης αποφάσισαν να αποχωρήσουν από το ματς όταν οι οπαδοί των δύο ομάδων δεν ηρέμησαν και συνέχισαν να πετάνε πράγματα στο γήπεδο!

Νωρίτερα στο δεύτερο ημίχρονο, ο αγώνας διακόπηκε προσωρινά όταν οι οπαδοί του Ερυθρού Αστέρα άρχισαν να πετάνε πράγματα στον Ματίας Λεσόρ όταν εκείνος εκτελούσε ελεύθερες βολές για ένα αντιαθλητικό φάουλ.

Λίγες στιγμές αργότερα, ο Μπράνκο Λάζιτς ζήτησε δημόσια από τους οπαδούς της ομάδας του να ηρεμήσουν, διαφορετικά το παιχνίδι θα κινδύνευε. Στις αρχές του τέταρτου δεκαλέπτου, ο Ντανίλο Άντζουσιτς έκανε το ίδιο και πήρε το μικρόφωνο, απευθυνόμενος στους οπαδούς της Παρτίζαν.

Τη στιγμή της διακοπής, οι «ερυθρόλευκοι» προηγούνταν με 69-60 μετά από τρομερή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο.