Η Κηφισιά έκανε ένα ακόμα βήμα για την άνοδο στη Stoiximan Super League, καθώς επικράτησε της ΑΕΚ Β’ 3-0 στο Ζηρίνειο για την 23η αγωνιστική της Super League 2.

Η Κηφισιά πέτυχε τη δεύτερη διαδοχική νίκη της στη Super League 2, καθώς επικράτησε της ΑΕΚ Β’ 3-0 στο Ζηρίνειο και έκανε ένα ακόμα βήμα για την άνοδο στη Stoiximan Super League.

Η ομάδα του Γιώργου Πετράκη πήρε το προβάδισμα στο σκορ στο 34ο λεπτό με σουτ του Ταλάλ και χάρη σε αυτό πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενη στο σκορ.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι και ανέβασαν τον δείκτη του σκορ σε 2-0 χάρη στο γκολ του Ανδρέα Τεττέι στο 49ο λεπτό, με τον Καλλέργη να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 78′.

Μετά από αυτό το τρίποντο η Κηφισιά έφτασε τους 54 βαθμούς και είναι στο +5 από την Athens Kallithea, ενώ η ΑΕΚ Β’ παραμένει στους 17 βαθμούς.

Κηφισιά (Πετράκης): Αναγνωστόπουλος, Μπαρμπόσα, Βαφέας, Προβυδάκης, Αντερέγκεν (71′ Καλλέργης), Ποζατζίδης, Πέιος, Παπασάββας, Ταλάλ, Πρίτσας (65′ Γκίνη), Τετέι (71′ Κουϊρουκίδης).

ΑΕΚ Β’ (Οφρυδόπουλος): Θεοχάρης, Λάτσι, Κάτσικας, Γεωργέας, Σταμούλης, Δημητρίου, Μπότος, Απ. Χριστόπουλος (71′ Σταμούλης), Τζούντα Γκαρσία, Μαχαίρας (56′ λ.τ Μάσα), Κοσίδης.