Η Καβάλα έφυγε με το σπουδαίο διπλό από τις Σέρρες επικρατώντας με 2-1 του Πανσερραϊκού και αύξησε την διαφορά από τους διώκτες της στον Βορείο ομίλο της Football League.

Το τέταρτο της «διπλό» πανηγύρισε στις Σέρρες η Καβάλα, στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 10ης αγωνιστικής του Βορείου ομίλου της Football League.

Η ομάδα του Κώστα Ανυφαντάκη κατάφερε να βάλει τις βάσεις για την νίκη της, από το πρώτο ημίχρονο, χάρη στα δύο τέρματα που πέτυχε στο 14΄ με σουτ και στο 26΄ με κεφαλιά ο Κόκκορης.

Τα «λιοντάρια» του Πέτρου Στοϊλα κατάφεραν να ξαναμπούν στο παιχνίδι στο 29΄ έπειτα από αυτογκόλ του Παντεκίδη. Όλα αυτά μέχρι την επανάληψη και για την ακρίβεια στο 87΄, όταν ο Κολλάς με πλασέ έκανε το 3-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του ματς.

Έπειτα από το αποτέλεσμα αυτό, η «Ελαφρά Ταξιαρχία του Βορρά» ξέφυγε στους 5 βαθμούς από την 2η του βαθμολογικού πίνακα Βέροια, που υποδέχεται την Κυριακή (9/5) τους Πόντιους Κοζάνης.

Στον αντίποδα η ομάδα των Σερρών, μετά την ήττα της αυτή απέχει πλέον 6 βαθμούς από την πρώτη θέση, έχοντας όμως ένα παιχνίδι λιγότερο.

Προηγούμενο άρθροSuper League 2: «Θύμα παραπληροφόρησης ο Χαρδαλιάς»
Επόμενο άρθροΤο μενού στην Βαρκελώνη είχε… γλαρόσουπα! (Μπαρτσελόνα-Ατλέτικο 0-0)