Βέρντερ Βρέμης και Βόλφσμπουργκ είχαν εύκολο έργο κόντρα σε Ανόβερο (3-0) και Σαντχάουζεν (4-0). Πρόκριση και για την Στουτγκάρδη.

Εύκολο βράδυ για τη Βέρντερ Βρέμης στο Ανόβερο, αφού επικράτησε των γηπεδούχων με 3-0 και προκρίθηκε στον 3ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας. Οι «πράσινοι» πέτυχαν δύο γκολ σε τρία λεπτά και ουσιαστικά «σφράγισαν» την πρόκριση. Ο Γκεμπρε Σελασιέ πέτυχε το 1-0 στο 29′ και στο 32′ ο Σάρτζεντ σημείωσε το 2-0. Ο Μπομ στο 60΄διαμόρφωσε το 3-0.

Στο ρελαντί η Βόλφσμποργκ διέλυσε με 4-0 τη Σαντχάουζεν. Ο Γκέργχαντ άνοιξε το σκορ, ο Βίγκορστ στο 29′ το 2-0 και ο Βίκτορ στο 41′ σημείωσε το 3-0. Στις καθυστερήσεις ο Βίγκορστ διαμόρφωσε το 4-0.

Το γκολ του Καλάιντζιτς στο 15′ ήταν αρκετό για τη Στουτγκάρδη να πάρει την πρόκριση εις βάρος της Φράιμπουργκ. Στα πέναλτι σφράγισαν το εισιτήριο για τον 3ο γύρο Μπόχουμ και Ρέγκενσμπουργκ, αφήνοντας εκτός Μάιντς και Βέχεν αντίστοιχα.