Τον βαθμό της ισοπαλίας στο 92ο λεπτό κατάφερε να «κλέψει» η Άιντραχτ στην έδρα της Νυρεμβέργης, στα πλαίσια της 9ης  αγωνιστικής της Bundesliga. Με αυτό το 1-1, οι γηπεδούχοι έφτασαν στην 14η  θέση και τους οκτώ βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν στην 7η  θέση και τους 13 πόντους.

Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες είχαν από μία μεγάλη φάση. Στο 15΄ ο Λούκα Γιόβιτς για την Άιντραχτ είδε τον Ματένια να αποκρούει δύσκολα την κεφαλιά του, ενώ τρία λεπτά αργότερα το σουτ του Τορνές Κνολ σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Κέβιν Τραπ.

Το γκολ για την Νυρεμβέργη ήρθε στο 80ο λεπτό, με τον Άνταμ Ζρέλακ να κάνει μία πολύ δυνατή κεφαλιά και να μην αφήνει κανένα περιθώριο στον πρώην τερματοφύλακα της Παρί Σεν Ζερμέν να αντιδράσει. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αντιδράσουν και ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις με το σουτ του Σεμπάστιαν Χάλερ για το τελικό 1-1!