Η Αϊντραχτ Φρανκφούρτης κράτησε στην ισοπαλία την Βόλφσμπουργκ (1-1), οδηγώντας την στην πρώτη φετινή απώλεια βαθμών στην Bundesliga.

Μετά από 339 αγωνιστικά λεπτά η εστία της παραβιάστηκε και μετά από τέσσερις σερί νίκες ήρθε η πρώτη απώλεια.

Η Βόλφσμπουργκ ήταν κυρίαρχος απέναντι στην Αϊντραχτ, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αποδράσουν με το 1-1.

Η κεφαλιά του Βέγκχορστ σταμάτησε στο δοκάρι του Τραπ (17’) και παρά την απόλυτη υπεροχή των λύκων, η Φρανκφούρτη κόντρα στην ροή του ματς έκανε το 0-1 (38’) με υπέροχο βολέ του Λάμερς μετά από σέντρα ακριβείας του Κόστιτς.

Το σκηνικό δεν άλλαξε στην επανάληψη, όμως αυτή τη φορά η ομάδα του Γκλάσνερ βρήκε το γκολ που έψαχνε. Ο Βέγκχορστ ήταν πιστό στο ραντεβού με τα δίχτυα (70’) και τουλάχιστον έσωσε τον πόντο για την Βόλφσμπουργκ, που φέτος έχει βάλει δικαιολογημένα πολύ υψηλούς στόχους.