Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Άντε Ρέμπιτς, η Άϊντραχτ Φρανκφούρτης κατέκτησε το Κύπελλο Γερμανίας στον Τελικό του Βερολίνου, νικώντας την πρωταθλήτρια Μπάγερν με 1-3.

O  Κροάτης επιθετικός άνοιξε το σκορ στον μεγάλο Τελικό μόλις στο 11′, όταν ο Μπόατενγκ έκανε ωραία κάθετη με τον συμπαίκτη του να νικάει τον Ούλραϊχ. Η ομάδα του Χάϊνκες έκανε την αντεπίθεση της, είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Μίλερ, όμως η Άϊντραχτ πήγε στα αποδυτήρια διατηρώντας το προβάδισμα της.

Στην επανάληψη όλοι περίμεναν ότι η Μπάγερν θα αντιδράσει ακόμα περισσότερο και είχαν δίκιο, αφού ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι ισοφάρισε στο 53o λεπτό εκμεταλλευόμενος την ασίστ του Κίμιχ. Οι δύο προπονητές ανακάτεψαν την τράπουλα και ο Τελικός θα έπαιρνε “φωτιά” στα τελευταία λεπτά.

Ο Μίλερ είχε ακόμη ένα δοκάρι σε προσπάθεια του, ο Ρέμπιτς στη συνέχεια “έξυσε” το δοκάρι του Ούλραϊχ, και ο Τελικός φαινόταν ότι θα οδηγηθεί στην παράταση. Όμως, ο Άντε Ρέμπιτς έγινε ο ήρωας μιας ολόκληρης πόλης, καθώς έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του με υπέροχο πλασέ.

Στα τελευταία λεπτά η Μπάγερν πίεσε αρκετά, όμως στην τελευταία φάση, και ενώ ο Ούλραϊχ είχε ανέβει για την ισοφάριση, ο Γκατσίνοβιτς έκλεψε και διέσχισε όλο το γήπεδο, γράφοντας το τελικό σκορ στην κενή εστία. Η Άϊντραχτ είναι πλέον Κυπελλούχος Γερμανίας μετά το 1988.