Ο Μάρκους Μπεργκ έστειλε την Κράσνονταρ στο Europa League, καθώς το γκολ ήταν αυτό που έκρινε τον τελικό με την Ρεν (1-0), για την 3η θέση. Άκρως θετική η πρώτη παρουσία του Σουηδού στο Champions League.

Η Κράσνονταρ με πρωταγωνιστή τον Μάρκους Μπεργκ πήρε την πρώτη της νίκη στον όμιλο και ουσιαστικά «κλείδωσε» την πρόκριση στους 32 του Europa League. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος με τον Σάλιν, ωστόσο να κρατάει το μηδέν για τη Ρεν σε ευκαιρία του Μπεργκ στο 37ο λεπτό, ενώ αντίθετα οι φιλοξενούμενοι όσες φορές βρέθηκαν απέναντι από τον Σαφόνοφ, ήταν αρκετά άστοχοι.

Στην επανάληψη η Ρεν απείλησε πρώτη με Σαφόνοφ να λέει «όχι» στον Ντοκού (47′), όμως η Κράσνονταρ ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 71ο λεπτό, όταν ο Μπεργκ κέρδισε παλικαρίσια την μονομαχία με τον αμυντικό των Γάλλων και εκτέλεσε τον Σάλιν για το 1-0. Μάλιστα οι Ρώσοι θα μπορούσαν να πετύχουν και δεύτερο τέρμα με τον Μπεργκ στο 83′, αλλά το σουτ του Σουηδού ήταν άστοχο με το 1-0 να παραμένει μέχρι το τέλος.