Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε εκδίκηση για εκείνο το κάζο στην Τουρκία, και επικράτησε με 4-1 της Μπασάκσεχιρ, ενώ έφτασε όλο και πιο κοντά στην πρόκριση στους “16”.

Τριανταπέντε λεπτά ήταν αρκετά. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σε αντίθεση με την τραγωδία της Κωνσταντινούπολης μέσα σε ένα ημίχρονο «καθάρισε» την Μπασάκσεχιρ και ανέβηκε στην πρώτη θέση του 8ου ομίλου και περιμένει την Παρί.

Με πρωταγωνιστή τον Μπρούνο Φερνάντες που σκόραρε δύο φορές σε 19′ η Γιουνάιτεντ πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα τριών τερμάτων και τον Ράσφορντ να σκοράρει με πέναλτι (35′). Η Μπασάκσεχιρ είχε τις ευκαιρίες, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 3-1 με τον Τούρουτς πριν ο νεαρός, Ντάνιελ Τζέιμς που μπήκε ως αλλαγή στο 60′ διαμορφώσει το τελικό 4-1 στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.