Η Σάλτσμπουργκ δεν τα κατάφερε κόντρα στην Λοκομοτίβ Μόσχας και παραχώρησε ισοπαλία με 2-2, πετώντας δύο βαθμούς από την αρχή.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Σάλτσμπουργκ βρήκε τη λύση και ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ με δύο σουτ έξω από την περιοχή, όμως η Λοκομοτίβ σκόραρε και πάλι, δίνοντας από έναν βαθμό στις δύο ομάδες. και πανηγύρισε τη νίκη στην πρεμιέρα της στο Champions League.

Το σκορ άνοιξε στο 19΄ ο Έντερ, όταν η Λοκομοτίβ κέρδισε ένα κόρνερ, το οποίο εκτελέστηκε στο πρώτο δοκάρι, με τον Ζελαμεντίνοφ να κάνει μία κεφαλιά προς τα πίσω βρίσκοντας τον Πορτογάλο στράικερ και αυτός επίσης με το κεφάλι να κάνει το 1-0 για τους Ρώσους.

Η ισοφάριση για τους Αυστριακούς ήρθε και αυτή από κόρνερ, το οποίο ωστόσο εκτελέστηκε με διαφορετικό τρόπο. Ο Γιουνούζοβιτς έδωσε πάσα στον Σομποζλάι και αυτός από την γωνία της περιοχής έκανε ένα καταπληκτικό σουτ, το οποίο πρώτα βρήκε και στο οριζόντιο δοκάρι, πριν αναπαυθεί στην εστία του Γκιλιέρμε για το 1-1 στο 45ο λεπτό. Με το δεύτερο ημίχρονο ήρθε και δεύτερο γκολ για την Σάλτσμπουργκ , με τον Γιουνούζοβιτς να κάνει ένα σουτ έξω απο την περιοχή, τη μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στα δίχτυα, ολοκληρώνοντας την ανατροπή στο 50ο λεπτό.

Ωστόσο, οι Ρώσοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Λισάκοβιτς στο 75΄, οταν έγινε μια σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, πήρε την κεφαλιά, με τον τερματοφύλακα των Αυστριακών, Στάνκοβιτς, να μην υπολογίζει καλά τη φάση και ενώ η μπάλα πήγε πάνω του αυτός δεν κατάφερε να αποκρούσει αποτελεσματικά και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα, για το τελικό 2-2.