Στο Βελιγράδι θα κριθούν όλα ανάμεσα σε Ερυθρό Αστέρα και Γιουνγκ Μπόις, αφού στην Ελβετία έμειναν στο 2-2. Εύκολο βράδυ για την Ντιναμό.

Σε ένα παιχνίδι με πολλές ανατροπές, ο μέχρι πριν από λίγους μήνες εξτρέμ του Άρη, τον οποίο οι «ερυθρόλευκοι» απέκτησαν προ ολίγων ημερών… νικώντας τον Ολυμπιακό, δικαίωσε τη «μάχη» τους πετυχαίνοντας γκολ από το πρώτο ματς. Στο Ζάγκρεμπ, η Ντιναμό με το 2-0 έναντι της Ρόζενμποργκ πήρε σκορ πρόκρισης.

Σκόραρε ο Ματέο, ανοικτοί οι λογαριασμοί

Φοβερό ματς έγινε στη Βέρνη, με τους Γιουνγκ Μπόις να μένουν στην ισοπαλία με 2-2 με τον Ερυθρό Αστέρα, με τον Ματέο Γκαρσία μάλιστα να σκοράρει. Ο Ασάλε έβαλε μπροστά τους Ελβετούς πολύ νωρίς στο 7ο λεπτό, αλλά η αντίδραση των φιλοξενούμεων ήταν ιδανική, με τον Ντέγκενεκ στο 18′ και τον πρώην «άσο» του Άρη στο 46′ να ολοκληρώνουν την ανατροπή, προτού ο Οαρό στο 76′ ισοφαρίσει πάλι με πέναλτι.

Σε 30 λεπτά «καθάρισε» η Ντιναμό

«Καθαρό» σκορ από το πρώτο ημίχρονο κιόλας πήρε απέναντι στη Ρόζενμποργκ η Ντιναμό Ζάγκρεμπ, υποτάσσοντάς τη με 2-0. Ο Πέτκοβιτς με πέναλτι άνοιξε το σκορ το 8′, ενώ ο Όρσιτς στο 28ο λεπτό με «βολίδα» από το σημείο το πέναλτι έκαναν τη διαφορά για την κροατική ομάδα.