Η Στεάουα πήγε να κάνει την μεγάλη έκπληξη στο Λονδίνο, ωστόσο η Γουέστ Χαμ δεν το επέτρεψε αυτό, σοβαρεύτηκε στην επανάληψη και πήρε την νίκη με 3-1.

Άνοστη η βραδιά για το Conference League, με τα τέσσερα από τα 8 βραδινά παιχνίδια να λήγουν 0-0!

Στο πιο «γεμάτο» παιχνίδι της βραδιάς, η Στεάουα προηγήθηκε στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου και για 68 λεπτά είχε το προβάδισμα, όμως στο τέλος η Γουέστ Χαμ βρήκε τρόπο να γυρίσει το ματς.

Τα σφυριά βρήκαν τρία τέρματα και πήραν την νίκη με 3-1, ξεκινώντας με το δεξί την φάση των ομίλων. Ο Απόλλων Λεμεσού δεν κατάφερε να κερδίσει στο Λιχτενστάιν την Βαντούζ (0-0), ενώ με τον Δημήτρη Γούτα στην σύνθεση της, η Σίβασπορ έμεινε στο 1-1 με την Σλάβια Πράγας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των βραδυνών αναμετρήσεων του Conference League έχουν ως εξής.

2ος όμιλος

Γουέστ Χαμ – Στεάουα 3-1 (68’ πεν. Μπόουεν, 75’ Έμερσον, 90’ Αντόνιο / 34’ Κόρντεα)