Η Τότεναμ δυσκολεύτηκε, αλλά κατάφερε να συνδυάσει το ντεμπούτο του Κόντε με νίκη επί της Φιτέσε με 3-2. Νέα απώλεια για την Ρόμα κόντρα στη Μπόντο-Γκλιμτ (2-2).

Στην πρώτη παράσταση του Κόντε στο Tottenham Stadium, τα «σπυρούνια» μέσα σε 28′ πήραν προβάδισμα τριών τερμάτων, ωστόσο στο συναρπαστικό πρώτο μέρος η Φίτεσε έβγαλε αντίδραση.

Στο βόρειο Λονδίνο οι Σον και Λούκας άνοιξαν το σκορ και στο 22ο λεπτό η Τότεναμ προηγούταν με 2-0, ενώ ο Ράσμουσεν έκανε τα πράγματα πιο εύκολα για τους γηπεδούχους με αυτογκόλ για το 3-0, όμως οι Ολλανδοί δε το έβαλαν κάτω και μείωσαν πριν το τέλος του ημιχρόνου.

Ο Ράσμουσεν πέτυχε το 3-1 στο 32′ ενώ επτά λεπτά μετά ο Μπερό έκανε το 3-2 που ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη το ματς έγινε ροντέο ο Ρομέρο αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη για σκληρό φάουλ, ωστόσο η Φίτεσε δεν μπόρεσε να πετύχει κάτι παραπάνω και σε τέσσερα λεπτά (81′-84′) οι Ντόεκι και Σούμπερτ αποβλήθηκαν, με το 3-2 να μένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Στη Ρώμη η Μπότο- Γκλιμτ μετά την απίθανη εξάρα επί της Ρόμα εντός έδρας έκανε ξανά το θαύμα της. Η ομάδα από τη Νορβηγία πήρε προβάδιασμα κόντρα στο νοθρό σύνολο του Ζοσέ Μουρίνιο, στις καθυστερήσεις με τον Σολμπάκεν.

Στην επανάληψη Ζανιόλο και Ελ Σαράουι συνδιάστηκαν με τον… Φαραώ να ισοφαρίζει προσωρινά στο 54′, όμως οι φιλοξενούμενοι ξανά πήραν το προβάδισμα στο 65ο λεπτό με τον Μπότχεϊμ. Μετά το 1-2 η Ρόμα πίεσε και κατάφερε να αποφύγει το κάζο της ήττας καθώς ο Ιμπάνιεθ ισοφάρισε έξι λεπτά πριν το τέλος, με τη Μπότο Γκλιμτ ωστόσο να φεύγει με έναν τρομερό βαθμό από το Ολίμπικο και την πρώτη θέση του ομίλου.