Η Αλκογιάνο αποδείχθηκε… κακός δαίμονας των μεγάλων, όμως δεν ολοκλήρωσε το θαύμα και κόντρα στην Αθλέτικ Μπιλμπάο, με τους Βάσκους να επικρατούν 2-1 και να προκρίνονται για τα προημιτελικά του Copa Del Rey.

H Αλκογιάνο πήγε να ρίξει και δεύτερη… βόμβα στο Copa del Rey, αλλά το όνειρο της αυτήν τη φορά, κράτησε ένα ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι, προηγήθηκαν στο 39ο λεπτό με τον Καρμπονέλ, αλλά η Αθλέτικ Μπιλμπάο, έβγαλε χαρακτήρα και αντέδρασε στο δεύτερο μέρος.

Ισοφάρισε στο 53′ με τον Βιγιαλίμπρε και στο 78′, ο Ινιάκι Ουίλιαμς, ολοκλήρωσε την ανατροπή, κάνοντας το 1-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Έτσι, η Μπιλμπάο συνεχίζει στα προημιτελικά του Copa del Rey, με την Αλκογιάνο της Segunda Division να μένει στην ιστορική πρόκριση επί της Ρεάλ.