Τρεις αγώνες στο σημερινό πρόγραμμα του Coppa Italia με τη Σαουόλο να υποδέχεται την Μπάρι την οποία και κέρδισε στον πρώτο αγώνα της ημέρας. Αργότερα, η Κιέβο με τη Βερόνα έμειναν στο 1-1 αφού πήγαν σε διαδικασία πέναλτι και τέλος το Τορίνο είχε μια εύκολη επικράτηση με 2-0 επί της Κάρπι.

Σασουόλο – Μπάρι: 2-1

Στις καθυστερήσεις κατάφερε να επικρατήσει η Σασουόλο που δεν τα βρήκε κι εύκολα απέναντι στην Μπάρι. Το ματς ανά διαστήματα είχε σχετικά καλό ρυθμό με τους φιλοξενούμενους όμως να πιέζουν σημαντικά κι έτσι οι ισορροπίες στο παιχνίδι να διατηρούνται. Στο 34′ ο Φαλτσινέλι έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, το οποίο ισοφάρισε στο 64′ ο Νενέ με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα. Στο 93′ όμως ο Πολιτάνο “έσωσε” την παρτίδα για τη Σαουόλο κάνοντας το τελικό 2-1.

Κιέβο – Βερόνα: 1-1

Καλό ματς με ωραίο ρυθμό στο οποίο όμως τουλάχιστον για το πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι είχαν το… πάνω χέρι σχεδόν σε όλη τη διάρκεια. Το σκορ άνοιξε νωρίς όταν στο 8′ ο Πελισιέρ με ασίστ του Ντεπαολί έκανε το 1-0. Ωστόσο, η Βερόνα σε ένα δεκάλεπτο που έδειχνε να πιέζει πέτυχε την ισοφάριση με τέρμα του Φαρές στο 34′ για το 1-1. Το ματς όμως έμελλε να είναι άκρως θεαματικό αφού η ισοπαλία έμεινε μέχρι τέλους και οι δύο ομάδες πήγαν στη διαδικασία των πέναλτι. Ο Πελισιέρ για την Κιέβο έχασε το πρώτο πέναλτι καιη συνέχεια είχε ως εξής: Ρομούλο 0-1, Κατσιατόρε 1-1, Φοσάτι 1-2, Νταινέλι 2-2, Βέρντε 2-3, Ραντοβάνοβιτς 3-3, Τούπτα 3-4, Ινγκλέσε 4-4 και Ζουκουλίνι 4-5.

Τορίνο – Κάρπι: 2-0

Από το πρώτο ημίχρονο δεν είχε κανέναν πρόβλημα το Τορίνο να πάρει τα “ηνία” της αναμέτρησης και να επικρατήσει κρατώντας μάλιστα και την εστία του ανέπαφη. Ο Φαλκε στο 18′ πέτυχε το γκολ για το 1-0 ενώ ο Μπελότι στο 32′ διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Σημαντικός όμως ήταν και ο ρόλος του Νιανγκ που μοίρασε και τις δύο φορές τις ασίστ για τα γκολ που σημειώθηκαν στον αγώνα.